Czy warto korzystać z pieluchomajtek dla dzieci?

Dzieci potrzebują wsparcia pieluch od narodzin do mniej więcej trzeciego, a nawet czwartego roku życia. Na rynku wciąż dostępne są wielorazowe pieluchy, jednak znaczna większość rodziców decyduje się na te jednorazowe. Są one znacznie wygodniejsze w użyciu i zapewniają maluchom większy komfort. Bardzo popularne są także pieluchomajtki. Szczególnie dla dzieci, które wyrosły już z wieku niemowlęcego i stają się coraz bardziej ruchliwe.

Jednorazowe pieluchy czy pieluchomajtki- co jest lepsze dla dziecka?

Dla noworodków i małych niemowląt rodzice wybierają zazwyczaj pieluchy. Głównie z tego względu, że łatwo zakłada się je leżącemu dziecku. Są zapinane na zakładki z klejem, dzięki czemu pielucha nie zsuwa się, ani nie uciska delikatnej skóry malucha.

Pieluchomajtki, podobnie jak pieluchy, są chłonne i zapobiegają wypłynięciu nieczystości na zewnątrz w niekontrolowany sposób. Różnią się od pieluch przede wszystkim sposobem, w jaki się je zakłada. Pieluchomajtki wciąga się, jak zwykłe majtki. Z tego powodu rodzice decydują się na nie w momencie, gdy maluch zaczyna robić się bardziej ruchliwy. Zazwyczaj dzieje się to przed ukończeniem pierwszego roku życia. Przewijanie starszego niemowlaka bywa naprawdę skomplikowane, ponieważ trudno mu zatrzymać się na dłuższą chwilę i to w pozycji leżącej.

Pieluchomajtki można zakładać na stojąco, co jest szybkie i wygodne. Są elastyczne w pasie, więc nie zsuwają się podczas zabawy, nie uwierają, nie ograniczają ruchów i zapewniają dziecku maksymalny komfort.

Jak wybrać odpowiednie pieluchomajtki?

Na opakowaniach pieluchomajtek zawsze podana jest waga dziecka, któremu dedykowany jest dany rozmiar. Wybierając pieluchomajtki dla dzieci należy kierować się tym parametrem, dzięki czemu będą wygodne i spełnią swoją rolę chroniąc przed przeciekaniem.

Warto też na początku wypróbować produkty różnych firm. Różnią się one jakością wykonania, chłonnością, a także materiałem- niektóre w dotyku przypominają bardziej ceratę, inne są delikatne i miękkie.