Czy warto z czasem zastąpić pieluszki pieluchomajtkami?

Na pewno dziecko zużywa w swoim początkowym etapie życia nieskończoną liczbę pieluszek. Najwygodniejsze jest oczywiście korzystanie z pieluch jednorazowych. Raczej większość rodziców nie wyobraża sobie korzystania z pieluszek wielorazowych. Ich pranie może i jest ekologiczne, ale bardzo problematyczne. Właśnie z tego względu, rezygnujemy z tej opcji. W dzisiejszym artykule chcemy jednak skupić się na tym, kiedy pieluszki jednorazowe zamienić niezastąpionymi pieluchomajtkami. Co można na ten temat powiedzieć?

Spora wygoda zakładania i ściągania

Sporo rodziców ma problem ze zmianą pieluszek. Dotyczy to szczególnie dzieci, które są bardzo ruchliwe i każda próba kończy się płaczem. Można powiedzieć, że pieluchomajtki są właśnie dla takich dzieci stworzone. Gdy nasze dziecko zaczyna już raczkować, a nawet stawiać pierwsze pokraczne kroczki, to trudno jest nam je położyć, aby zmienić w spokoju pieluszkę. W przypadku pieluchomajtek nie ma takiej konieczności.

Pieluchomajtki spełniają identyczną funkcję jak klasyczne pieluszki, ale są wygodniejsze przy zakładaniu oraz ściąganiu. Tak naprawdę zakłada się je identycznie, jak majteczki. Możemy to zatem zrobić, gdy nasze dziecko stoi. Nie jest konieczne kładzenie dziecka, co sprawia największą trudność. Cieszy nas to niezmiernie.

A jak ze ściąganiem pieluchomajtek? Wystarczy rozerwać boczki i po kłopocie. Musimy przyznać, że zapowiada się to naprawdę zachęcająco.

Kiedy postawić na pieluchomajtki?

Raczej pieluchomajtki nie są polecane dla dziecka od samego początku. Z czasem jednak warto pieluchomajtki powoli wprowadzać. Najczęściej na taką zmianę rodzice decydują się, gdy dziecko zaczyna być bardziej ruchliwe. Co więcej, dziecko poprzez pieluchomajtki uczy się korzystać z nocnika. Jednak nie podamy konkretnego wieku dziecka, w którym pieluchomajtki powinny być wprowadzone. Jest to już kwestia bardziej indywidualna.

Na pewno każdy rodzic wyczuje doskonale ten moment. O tę kwestię nie musimy się akurat martwić.